Видое Смилевски - Бато б.б, Тетово

МЕБЕЛ ЗА ДНЕВНА СОБА ПО НАРАЧКА

Можностите што ги нуди Дуос Мебел за изработка на дневни соби по нарачка ќе се вклопат во целокупниот внатрешен концепт на вашиот дом, истовремено давајќи му единственост и пријатност.

"Покажи ми ја својата дневна соба за да ти кажам кој си!" Дневната соба е дел од домот што го рефлектира вашиот вкус и вашата животна филозофија. Копнежот за леснотија, простор и лежерна комуникација ги отстрани бариерите помеѓу кујната и дневната соба и ги спои во пријателска прегратка, што е центарот на модерното домување. Ова е место да се сретнете со пријателите, да ги споделите најдлабоките желби со вашите најблиски или само место за одмор, каде што можете повторно да се откриете. Затоа е важно дневната соба да биде поласкана од неважен шарм и вистинска пријатност.

ГАЛЕРИЈА

СТИЛСКИ И ПРАКТИЧЕН МЕБЕЛ ЗА ДНЕВНА СОБА ПО МЕРКА

Кога дизајнираме дневни соби, ние се стремиме да создадеме простор со префинета и стилска визија, инспириран од вашата личност. Мебел во дневната соба треба да биде во согласност со вашите ставови за удобност и пријатност. Затоа што знаеме дека дневната соба е простор во домот кој е проткаен со духот и сјајот на сопствениците. Ова е единствениот начин да се добие "магијата што дава вкус и арома" на секојдневниот живот.

Мебелот што ви го нудиме ќе биде целосно прилагоден на вашите желби. Дневната соба е просторија во домот каде смело можете да експериментирате со стилови, бои и материјали. Ако често имате гости, може да се фокусирате повеќе на топлите тонови, бидејќи тие предиспонираат пријатни разговори и незаборавни моменти. Мебелот изработен од дрво или материјал кој имитира дрво носи удобност и и дава атмосфера на дневната соба а воедно и пријатност и топлина. Современи елементи - алуминиумски врати, стакло, метални куќишта, се за оние кои повеќе се стремат кон нови, модернистички стилови како што се хај-тек и минимализам.

Нашите професионалци би ве советувале да ги користите боите за да ја поделите дневната соба на два начина: во трпезаријата можете да се обложувате на весели, светли тонови, а местото за релаксација е исполнето со мирни, ладни бои кои предиспонираат за релаксација.

Решенијата за дневни соби што може да ви ги понудиме во Дуос Мебел ќе се вклопат во целокупниот ентериер на вашиот дом, истовремено давајќи му единственост и удобност. Целта што ја поставивме при произведување на мебел за дневни соби е да ја доловиме вашата индивидуалност и да ја пресоздадеме со мебел. Во секој проект за дневна соба инвестираме долгогодишно искуство, иновативни технологии и креативност, кои придонесуваат за уникатноста на моделите.
Мебел за Дневна од Медијапан
Мебел за Дневна од Иверка
Производството на мебел за дневна соба по мерка од Медијапан е малку поскапо од производството на мебел од иверка. Но, самиот материјал има различни карактеристики и шармантен, стилски изглед. Вашата дневна соба, со мебел изработен од МДФ, ќе изгледа елегантно и ќе има поинаква атмосфера.

Кои се предностите на мебелот кога би бил изработен од Медијапан

- Долг век на траење. Медијапанот ја задржува својата убавина долго време. Отпорен е на влага и течности. Бидете безгрижни дури и ако вашето дете истури чаша вода и водата не се исчисти додека не се вратите дома. Медијапанските панели се погодни за изработка на мебелот за дневната соба. Тие ќе се претворат во одлични полици, ТВ-комоди и друг вид на мебел што мора да издржи дури и потешки предмети.

- Еколошки материјал. Ова станува сè поважно за нашите клиенти. Тие сакаат да бидат сигурни дека користениот материјал е целосно ослободен од штетни хемикалии. За нив препорачуваме мебелот да биде изработен од Медијапан. Во производството на овој материјал не се користат супстанции штетни за здравјето, ниту е штетно за природата.

- Функционалност - главната предност на мебелот изработен по нарачка или т.н по мерка е тоа што е создаден за одреден простор, во овој случај вашата дневна соба. Ова ви овозможува максимално да го искористите секој агол и да направите мебел што е навистина удобен за вас и одговара на вашите навики, потреби и начин на живот.

- Разумна цена - да, плочите од МДФ се релативно поскап материјал во споредба со иверката, но изгледаат подобро, поиздржливи се и се поевтини од дрвото. Затоа тие се одлична опција за луѓе со голем, но не премногу голем буџет. Доколку оригиналниот 3Д проект го надминува вашиот буџет, нашите експерти ќе ве посоветуваат кои мали компромиси можете да ги направите за да ја намалите цената, но не на штета на квалитетот и функционалноста на вашиот мебел.

Единствениот недостаток на плочите од МДФ е тоа што се полесни за гребење во споредба со иверката.

Што вклучува понудата на Дуос Мебел кога станува збор за изработка на дневни соби по нарачка?

Тимот на Дуос Мебел вклучува дизајнери и столари со догогодишно професионално искуство. Тие ќе ги земат во предвид вашите желби, како и можностите што им ги дава просторијата. Тие оптимално ќе го искористат просторот за да имате удобна дневна соба и да уживате со вашето семејство и вашите пријатели.

Што конкретно може да ви понудиме?

• Планирање и Проектирање.
• Производство на Мебелот.
• Бесплатна Достава и Монтажа.
Целото семејство обично се собира во дневната соба. Затоа, треба да биде погоден за различни активности, како што се гледање телевизија, читање книга, семејни игри, цртање, индивидуални активности и т.н. Размислете внимателно за тоа каков мебел сакате да има вашата дневна соба и разговарајте за вашите идеи со нашите експерти. Ова нема да ве чини многу, и ќе уживате во добриот резултат - удобна и пријатна дневна соба - за годините што доаѓаат.

Иверката е материјал кој е многу лесен за обработка, и има многу разумна цена за нашиот стандард. Ако сте позагрижени за буџетот, контактирајте не и ние ќе направиме 3Д проект за да видиме како ќе изгледа вашата дневна соба, а потоа ќе спремиме понуда за истиот тој проект.

Кои се предностите на мебелот за дневна соба изработен од иверка?

Материјалот е отпорен на механички влијанија - туркање, удирање, гребење. Добро е да се заштити од вода или ако се истури течност врз него, веднаш да се исчисти. Работиме со квалитетни производители на додатоци (механизми) за мебел. Вашите вратички нема да се нерамни, фиоките нема да заглавуваат - воопшто, вашата дневна соба ќе изгледа како нова со години.

Цена прилагодена на вашиот буџет - иверката е поефтин материјал ако ги споредите со дрво, или медијапан. Ова не значи дека иверката како материјал не е квалитетна. Сè зависи од дебелината на панелите и квалитетот на механизмите кои ќе ги одберете. Откако нашиот дизајнер на ентериер ќе го направи вашиот 3Д проект, ќе подготвиме понуда за изработка на истиот. Ако крајната цена е надвор од вашиот буџет, нашите експерти ќе ве известат во/на што можете да направите компромис за цената да биде пониска, но квалитетот на вашиот мебел по нарачка сепак да останува добар.

Што вклучува понудата на Дуос Мебел кога станува збор за изработка на дневни соби по нарачка?

Тимот на Дуос Мебел вклучува дизајнери и столари со догогодишно професионално искуство. Тие ќе ги земат во предвид вашите желби, како и можностите што им ги дава просторијата. Тие оптимално ќе го искористат просторот за да имате удобна дневна соба и да уживате со вашето семејство и вашите пријатели.

Што конкретно може да ви понудиме?

• Планирање и Проектирање на просторот / мебелот.
• Производство на Мебелот.
• Испорака и инсталација.

Дали сте спремни за промена?

Вие имате визија за вашиот простор, ние знаеме како да ја реализираме.
apartmentenvelopephone-handsetclockmenu