Видое Смилевски - Бато б.б, Тетово

МЕБЕЛ ЗА СПАЛНА СОБА ПО НАРАЧКА

Модерната спална соба веќе не е просторијата во станот каде легнувате само по долг, заморен ден. Ова е просторијата во која треба да почувствувате дух на целосен одмор, домашен комфор и уживање во релаксацијата што ја заслужувате. Со наша помош, спалната соба ќе ја претворите од она што традиционално се смета за здодевна соба во просторија каде практичноста и убавината можат да коегзистираат.

Ставете крај на монотонијата, бидејќи експертите на нашата компанија ќе направат за вас неверојатно функционален и пријатен мебел што ќе се усогласи со вашата внатрешна визија за вкус, елеганција и удобност. Без оглед колку е мала или пространа вашата спална соба, можеме да ја трансформираме до непрепознатливост и да ја претвориме во внатрешно ремек-дело, земајќи ги предвид вашите склоности за стил, материјали и бои, ќе ви помогнеме и да изберете практични, но и убави додатоци.

ГАЛЕРИЈА

МОДЕРЕН И ПРАКТИЧЕН МЕБЕЛ ЗА СПАЛНА СОБА ПО НАРАЧКА

Заборавете на досадната разновидност, несоодветниот мебел и тесните услови. Ние ви нудиме хармонија, удобност и елеганција благодарејќи на нашето долгогодишно искуство и големиот избор од нашиот каталог кој ги опфаќа сите видови на мебел за спални соби, како на пример: креветни, ноќни масичиња, плакари и т.н. За нас, преферираниот стил на нашите спални соби е оној што му се допаѓа на клиентот и совршено импресионира на неговата личност. Затоа нудиме невиден спектар на асортиман во кој можете да ја препознаете вашата спална соба.

Различни модели на спални од прва класа по нарачка

Класичните спални соби ќе маѓепсаат романтични личности, бидејќи мебелот носи дух на сентименталност и лиризам од минатите епохи. Мебелот е изработен од светло цврсто дрво, обично комбинирано со ефект на старо дрво. Орнаментираните главата на спалната соба, извонредните нозе на мебелот, нежните, но ефективни украси на шкафовите и гардеробите носат сонливост и нежност.

Ако сте љубител на темни бои во класични спални соби, кај нас ќе го добиете достоинството на англискиот дом што го барате. Ако ве фасцинира модернистичкиот стил и минимализмот, имаме бесконечен пакет идеи како да ја претвориме преполната мала спална соба во модерен пример за практичност и чистота.

Мебелот за спална соба што го изработуваме е предмет на вашето лично чувство за естетика и вкус. Нашите експерти ќе ви дадат упатства, ќе ја подобрат вашата визија за вашата нова спална соба, ќе препорачаат најсоодветен душек за креветот, произведен од водечки компании и ќе ги земат предвид вашите желби за гардероберите чија внатрешна дистрибуција треба да одговара на вашите потреби и барања. Направете ваш личен простор во кој со задоволство ќе го поминете времето.
Спална Соба од Медијапан
Спална Соба од Иверка
Тапацирана Спална Соба
Изберете го вашето место за одмор! Дуос Мебел нуди производство на медијапански спални во согласност со проектот и визијата на клиентот, според каталог или по нарачка. Знаеме колку е важно внатрешноста на спалната соба да одговара на вашиот темперамент и навики.

Зошто препорачуваме спални соби изработени од медијапан

Ова е најинтимното место во целата куќа/стан и е исклучително важно да се чувствувате пријатно во него и да имате место за сите ваши предмети, без просторијата да изгледа преполна. Медијапанот е еколошки материјал. Плочите од Медијапан се направени со специјална технологија, без употреба на штетни материи.

Долг век на траење на мебелот. Медијапанските плочи имаат висок степен на јачина на свиткување, односно се особено погодни за поставување кревети. Покрај тоа, нивната површина е мазна, без "дефекти" и со можност за разновидност на завршна обработка на медијапанот. Тие се отпорни на абење и се исклучително силни.

Главната предност на сите спални соби од медијапан - покрај високиот квалитет на материјалот - е што можеме да произведеме функционален мебел што одговара на вашиот животен стил. Вие избирате сè - од бои преку модели до најмали детали. Ние сме достапни за консултации во текот на целиот процес.

Разумна цена за одличен квалитет. Медијапанските плочи се многу поевтини од чистото дрво и многу лесно се обработуваат. Ова, се разбира, позитивно влијае на цената на крајниот производ.
Верувајте ни - имаме долгогодишно искуство во изработување на спални соби од МДФ. Ако ни ја доверите задачата да ја направиме вашата спална соба, ние ќе преземеме одговорност за секоја фаза од процесот до испорака и инсталација на мебелот. Ова исто така влијае на крајната цена - секогаш е поевтино да нарачате сè од еден производител отколку да купите парче по парче.

Што вклучува понудата на Дуос Мебел кога станува збор за изработка на мебел за спална соба по нарачка?

Тимот на Дуос Мебел вклучува дизајнери и столари со догогодишно професионално искуство. Тие ќе ги земат во предвид вашите желби, како и можностите што им ги дава просторијата. Тие оптимално ќе го искористат просторот за да имате удобна спална соба во која со задоволство ќе го поминувате времето.

Што конкретно може да ви понудиме?

• Планирање и Проектирање.
• Производство на Мебелот.
• Испорака и инсталација.
Спални соби изработена од иверка - совршен баланс помеѓу удобноста, практичноста и цената.

Совршената спална соба предиспонира да се одморите, изгледа пријатно и има удобни места за разни активности: разубавување, романтични моменти, избор на облека за денот, спиење и т.н. Не мора да вложувате големи суми за да ја ја направите совршената спална соба. Ние, од Дуос Мебел, ви нудиме да ја изработиме вашата спална соба од иверка според проект, според каталог или според ваш пронајден модел. Bие ќе бидете задоволни и ќе заштедите пари, верувајте ни.

Зошто препорачуваме спални изработени од Иверка?

Иверката е квалитетен материјал - Отпорен е на работа и оптоварување, така што мебелот ќе го задржи својот добар изглед долго време. Тие се отпорни на влага - добро, не се отпорни како медијапанот и не се препорачуваат за мебел за бања (освен ако не бидете сигурни дека водата не паѓа директно врз нив), но се претпоставува дека вашата спална соба е сува и топла.

Разновидност на бои - Производството на спални соби од иверка по нарачка подразбира задоволување на индивидуалните побарувања на секој клиент за боја, големина, форма, вид на мебел. Имаме над 200 различни дезени на иверка и експерти со догогодишно искуство за внатрешен дизајн кои ќе ве советуваат за избор на комбинации на бои.

Лесна обработка - Иверката е најлесната за обработка од сите. Ова ни овозможува голема слобода во производството на спални од иверка според проект без непотребни трошоци.

Достапна цена - Цената на материјалот е прилично ниска во споредба со онаа на Медијапанот или Дрвото.

Навистина добра рамнотежа помеѓу удобноста, практичноста и цената - Ова е многу лесно да се постигне со спалните соби изработени од иверка. Не залудно мебелот од овој материјал е најбаран во економичниот опсег на цени. Мебелот е цврст и изгледаа добро. Спалните соби од иверка изгледаат уште подобро кога се произведуваат според индивидуелен проект. Вие избирате како сакате да изгледа просторијата или имате доверба во нас и заедно одлучуваме каков ќе биде ентериерот.

Пониската цена е вградена во самиот материјал и неговата лесна обработка. Можеме да направиме измени во идејниот дизајн се додека не се вклопиме во буџетот поставен од вас, без да направиме радикални компромиси со основното внатрешно решение.

Што вклучува понудата на Дуос Мебел кога станува збор за изработка на мебел за спална соба по нарачка?

Тимот на Дуос Мебел вклучува дизајнери и столари со догогодишно професионално искуство. Тие ќе ги земат во предвид вашите желби, како и можностите што им ги дава просторијата. Тие оптимално ќе го искористат просторот за да имате удобна спална соба во која со задоволство ќе го поминувате времето.

Што конкретно може да ви понудиме?

• Планирање и Проектирање.
• Производство на Мебелот.
• Испорака и инсталација.
Тапацирани спални по нарачка - за поголема пријатност и удобност.

Во последните неколку години, тапацираните спални се исклучително модерни. Тие се убави, елегантни, даваат дополнителна топлина на собата. Сепак, цените на готовите модели што се нудат се доста високи. И многу често тие имаат неверојатно униформен (стандардизиран) изглед. Ако сакате да ја опремите просторијата во ретро стил, но сакате и тапацирана спална соба, ќе ви биде тешко да најдете готов модел. Ние правиме тапацирани спални соби по нарачка.

Во салонот на Дуос Мебел можете да видите примероци од различни материјали за изработка на тапацирана спалната соба и да изберете бои. Нашите експерти ќе ви бидат на располагање за да ви помогне во кој стил креветот ќе биде најсоодветен за вашата соба. Дополнително, ќе треба да ги одредите димензиите (некои тапацирани спални по дизајн имаат прилично нестандардни големини во зависност од желбите на клиентот и избраниот стил).

Тапацирани спални соби - кои се нивните предности

Уникатен стил - го избирате за да одговара на вашето чувство на пријатност и удобност. Можеме да направиме тапацирана спална соба како "старинските" кревети со големи подпирачи за глава, кревет во рустикален стил, модерен, со повеќе украси, со помалку украси. Сè зависи од вашите желби.

Соодветна боја - прилагодени тапацирани спални соби за кои клиентот го избира секој детал, вклучително и бојата.

Практичен и убав тапацир според вашиот вкус - Каков ќе биде тапацирот на спалната соба одредува голем дел од неговиот целокупен изглед, како и колку лесен или тежок ќе биде за одржување. Се прашувате дали треба да ја користите тапацираната опција за спална соба на некој проект? Имајте на ум дека само во овој случај ќе можете да изберете стил, тапацир и боја за да ви се допаѓаат и да одговараат на вашиот буџет.

Изобилен простор за складирање и квалитетна изработка - повеќето спални имаат дел за складирање и ова е многу корисно решение. Во производството на тапацираните спални соби можеме да направиме делови за складирање со посебен распоред.

Што вклучува понудата на Дуос Мебел кога станува збор за изработка на мебел за спална соба по нарачка?

Тимот на Дуос Мебел вклучува дизајнери и столари со догогодишно професионално искуство. Тие ќе ги земат во предвид вашите желби, како и можностите што им ги дава просторијата. Тие оптимално ќе го искористат просторот за да имате удобна спална соба во која со задоволство ќе го поминувате времето.

Што конкретно може да ви понудиме?

• Планирање и Проектирање.
• Производство на Мебелот.
• Испорака и инсталација.

Дали сте спремни за промена?

Вие имате визија за вашиот простор, ние знаеме како да ја реализираме.
apartmentenvelopephone-handsetclockmenu